Friday 24 September 2021

Neden bir E-mail Marketing Şirketine ihtiyacınız var ?

E-maili ne için kullanıyorsunuz? İş arkadaşlarınıza Youtube’dan gördüğünüz dans eden kedi videolarını mı atıyorsunuz ya da iş arkadaşlarınıza gerçek bilgi göndermek için mi kullanıyorsunuz?

Sosyal medya her ne kadar son zamanlarda iletişim için kullanılmaya başlansa da E-mail internette kullanılan en popüler araç ve siz kurumsal haberlerinizi duyurmak için e-maili kullanmıyorsanız en ölçülebilir ve ucuz yöntemi kaçırıyorsunuz.

Eğer, stratejik, etkili ve hedefleyebileceğiniz bir e-mail kampanyası yapmak istiyorsanız, o zaman bir e-mail marketing şirketi ile konuşma zamanı gelmiş demektir.

E-mail Marketing nedir ?
E-mail marketing denince akla gelen ilk kavram spam yani izinsiz gönderimlerdir. Ancak doğru yapıldığında e-mail marketing hedef kitleye ulaşmak için en etkili yoldur.

Bültenleriniz sizden haber almak isteyen kullanıcılara gitmektedir. Bu kullanıcılara ürünlerinizi ve servislerinizi tanıtmak hatta satın alma kararı vermelerini sağlamak sadece e-maili göndermekle mümkün olabilmektedir. Kullanıcıların e-maili açma ve okuma sonrasındaki adımlarını attırmak etkili bir e-mail marketing stratejisini ve deneyimli bir e-mail marketing şirketini gerektirir.

E-maillerimin okunmadan silinmemesi için ne yapmam gerekir ?
Eğer daha önce e-mail gönderimi yapmadıysanız e-mail marketing şirketinin sizinle yapacağı ilk şey e-mail kampanyaları ile ne elde etmek istediğinizi tam anlamıyla bulmak olmalıdır. Sadece mevcut müşteriler ile iletişime geçip bilinirliğinizi mi artırmak istiyorsunuz, yoksa onlara sunacağınız yeni bir ürün mü var?

E-mail listeleri web kullanıcılarınızın en aktif ve en büyük kesimini temsil etmektedir.
Onlar bir pazarlama stratejisi oluşturmak için önemli bir temel oluşturmaktadır. Bir e-mail marketing şirketi demografik özellikleri ve önceki iletişimlere bakarak kullanıcıların ne kadarını müşteri haline getireceğinizin tahmini yapar.
Müşteri/kullanıcı oranını artırmak için ilk dikkat edilmesi gereken yer E-mail başlığıdır; zira kullanıcının e-mailinizi okuyup okumayacağı etkilenip etkilenmeyeceğini belirleyen şey E-mail başlığıdır.

E-mail marketing şirketi okunmadan silinmemesi için ne tür önlemler alınması gerektiğini kullanıcıların ilgisinin neleri çektiğini ve hangi kalıpların spam olarak nitelendiğini bilir ve sizi doğru yöne iter.

İçeriğin ne önemi var !!
E-mail marketing kampanyasının içeriği kampanyanızın başarısına direk etki eder. Resmi veya gayri resmi, samimi ya da profesyonel içeriklerin hazırlığı markanın pazarlama iletişiminde seçtiği dile bağlıdır. Bu noktada sizin müşterileriniz hakkında bildikleriniz E-mail marketing şirketinin etkileyici bir içerik hazırlamasına yardımcı olur.

Kullanıcıya özel takip edilebilir özel indirim linkleri veya servislerinizi anlatan genel açıklama sayfalarının içerikte nerelerde bulunması gerektiği konusunda yardımcı olur.
Müşterilerinizle nasıl iletişim kurduğunuz çok önemlidir. Profesyonel veya samimi bir e-mail veya bol resimli ya da bol yazılı bir içerik olması müşterilerinizin siz i tanımasında bir anahtar teşkil eder. Sizin onlara yaklaşımınız onlarla uzun soluklu bir ilişki kurmanızı ve sürdürmenizi sağlar.

E-mail marketing şirketi bu ilişkinin ne kadar önemli ve hassas olduğunu ve sizin email kampanyanızın başarısının büyük etki edeceğini bilir.

Sonuç
Tüm yukarıda bahsettiklerim zor işler gibi görünüyor. İstatistiksel kullanıcı analizi, demografik analiz, içerik oluşturma ve e-mail başlıkları gibi şirketiniz için bu kadar hayati önem taşıyan bir işi, neden bu işte uzmanlaşmış bir e-mail marketing şirketine bırakmıyorsunuz?

Yorum Yaz